BEST%2520Split%2520Screen%2520student%25

Choose Your Pricing Plan

Pricing Plans for Every Student

  • Individual Lesson

    $34
    One 30 Minute Lesson
     
    • A great way to check out teacher options and learning styles
    • May be combined with the two bundled packs
    • Work on one important piece for a special program
    • $34 per 30 minute lesson
  • Monthly Lesson Pack

    $120
    Four 30 Minute Lessons
     
    • Great for those preparing for an instrumental audition
    • Helps prepare upperclassmen for college scholarship audition
    • May be scheduled with your teacher as often as you like
    • $30 per 30 minute lesson
  • Value Lesson Pack

    $280
    Ten 30 Minute Lessons
    Valid for 3 months
    • Ongoing commitment to mastery and excellence
    • Ability to schedule one lesson per week
    • Working on multiple pieces for various purposes
    • $28 per 30 minute lesson